باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم

 در دیدار با گروهی از آزادگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – 7/8/1369
هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستوران رهبری عمل کنند.

در دیداد با خانواده شهدای کشتار خونین در قم در 19 دی 1356 – 19/10/1369
ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت­ الله خامنه­ای حرکت کنیم، هر چه ایشان گفت گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی صدمه بخود گناه بزرگی مرتکب شده­ ایم. ما امروز اختلاف را از هیچکس نمی­پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه­اش کم شود چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد. تمام زحمات ملت عزیز، شهدا و امام از بین می­رود، تمام سختیهایی که در طول مبارزه متحمل شدید همه اینها از بین می­رود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.
 
در دیدار با مدیران کمیته­های امداد امام خمینی در سراسر کشور – 25/10/1369
امروز رهبر، دولت و نظام بعنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و امروز که امام در میان ما نیست باید صفوف مان را متحدتر و تلاشمان را بیشتر و حمایت­هایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.
 
در مراسم آغاز جشن­های دهه فجر – 12/11/1369
امروز همه باید متحدتر، محکم­تر و قاطع­تر پشت سر رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کنند همانطور که نگذاشتند امام (س) احساس تنهایی کند. "اطاعات از خامنه­ای، اطاعت از امام است" هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست. و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت­الله خامنه­ای است در خط آمریکاست.
 
همانطور که امام با یک اشاره، شما مردم را به خیابانها و جبهه­ها فرا می­خواند، امروز، مهیا هستیم که با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه­ها سرازیر شویم.

 من بعد از رحلت امام با خدا و امام عهد کرده­ام که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و برخلاف رهبری و حتی خلاف میل رهبری برندارم و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشد که ما در تمام زمینه­ها بر آمریکا پیروز می­شویم.

در اجتماع نمایندگان دومین دوره مجلس خبرگان رهبری – 1/12/1369
وظیفه همه ما نمایندگان مجلس خبرگان این است که با تمام وجود حافظ آرمانهای نظام باشیم. امروز بحمدالله نظام ما را فردی رهبری می­کند که برای دفاع از آرمانهای امام و اسلام از تمامی توانایی­هایشان مایه گذاشته­اند و باید با تأیید و حمایت خودمان، راه را برای رهبری ایشان همواره کنیم.

در دیدار با پرسنل شهربانی جهموری اسلامی ایران –1369
ما امروز باید همه متحد باشیم، امروز باید در کنار نظامممان پشت سر رهبری قرار بگیریم، رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره­های شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندانهای ر‍ژیم سفاک پهلوی به سر برده از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه­ها بوده، در خود جبهه­ها مستقیماً جنگیده پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی آمریکا خواهیم ایستاد. در مقابل قدرت جهنمی غرب و شرق خواهیم ایستاد و از آرمانهای اماممان دفاع می­کنیم.

باید مقابل کسانیکه بدون اجازه رهبری اقداماتی انجام میدهند بایستیم

در دیدار با رئیس، مسئولان و کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور – 1369
امروز هم ما رهبر داریم، ولایت، فرقی نمی­کند ولایت امام، یا ولایت حضرت رسول (ص) ولایت امروز درست مثل زمان امام است. ببینیم رهبری چه می­گوید، حال که رهبری چیزی نگفته برویم سراغ خودمان، برویم سراغ دوستانمان، و اختلاف نظرهایی که داریم بالاخره یک روز باید حل کنیم. و اگر رهبری چیزی گفت طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم.
 
اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید مطمئن باشد دسته دیگر که رهبری را قبول ندارند می­آیند و حکومت را در دست می­گیرند و می­گویند اینها نمی­توانند برای خداکار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می­کنند، امروز هم ما جنگ داریم، دعوا داریم، ما که نمی­توانیم دست از معیارهای انقلابی مان بکشیم.

 ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می­مانیم. این اختلافها ما را به سوی غرب نمی­کشاند این خشونت انقلاب مقدس ما را به سوی غرب نمی­کشاند غرب نظرش اضمحلال ماست.

  فرمایشات مرحوم سید احمد خمینی مربوط به سال 1368  

  فرمایشات مرحوم سید احمد خمینی مربوط به سال 1370 

  فرمایشات مرحوم سید احمد خمینی مربوط به سال 1371

/ 0 نظر / 6 بازدید