برخی مشکلات کودکان: قولنج - کمردرد و آفتاب سوختگی

قولنج کودکان: 

 قولنج به معنای آن نیست که کودک شما ناسالم است، علت دقیق این عارضه معلوم نیست که کودکتان دچار ناراحتی شده است. قولنج معمولا در حدود سه ماهگی فروکش می کند و تقریبا هیچگاه پس از 6 ماهگی بروز نمی کند. در هنگام بروز حملات گریه توجه بیشتر به کودک اشکالی ندارد. نگران لوس شدن بچه نباشید. راههای بسیاری برای آرام کردن نوزاد وجود دارد. اقدامات متفاوت را امتحان کنید تا زمانی راه آرام کردن کودک را پیدا کنید، مثلا تغذیه کردن نوزاد در وضعیت قائم، گرفتن آروغ نوزاد به صورت مکرر یا تکان دادن آرام کودک در گهواره.

 کمردرد کودکان:

 در صورتی که کودک شما دچار کمر درد شده است، بخصوص اگر کمردرد او با هر یک از علائم زیر همراه باشد باید او را به نزد دکتر ببرید: تب، کاهش وزن، احساس ضعف و بیحسی، اشکال در راه رفتن، دردی که به یک یا هر دوپای کودک تیر می کشد و مانع خوابیدن او می شود. اختلال در کنترل ادار یا مدفوع.

آفتاب سوختگی کودکان:

 کودک را حمام سرد کنید. کمپرس سرد بر روی محل آفتاب سوختگی بگذارید. کم مرطوب کننده، آلوئه ورا یا هیدروکورتیزون روی پوست بگذارید. از ترکیباتی مانند بنادریل یا بنزوکائین پرهیز کنید، چرا که ممکن است واکنش پوستی ایجاد کنند. برای تسکین درد کودک استامینوفن یا ایبوپروفن بدهید. تاول های پوست را به حال خود بگذارید تا خطر عفونت به حداقل برسد. سعی نکنید تاول ها را پاره کنید یا آنها را خالی کنید. تا زمان بهبود آفتاب سوختگی کودک را از آفتاب دور نگهدارید.

/ 0 نظر / 5 بازدید