آسیب سیاست ورزی توسط خواص

ماجرای دوم خرداد حادثه عبرت آموزی بود که به جریان اجتماعی اصول گرا و وفادار به انقلاب فهماند که چند مرده حلاجه. شکست انتخاباتی داشت آن هم از طرف اصلاح طلبان که سفره اش را در جامعه پهن کرده بود. ولی اصولگرایان که فقط در حوزه سیاست کار می کردند و فقط چند تا آدم سرشناس را خط کرده و بعد آنها برا مون یه دستورالعمل تهیه میکردند و به مردم عرضه می کردند: « همین که هست می خواهید رای بدهید می خواهید رای ندهید.» آنوقت ما 8 میلیون رای می آوریم و طرف مقابل 20 میلیون رای می آورد.
چون ما نرفتیم تو جامعه کار کنیم فلذا جامعه افتاد تو دست آنها. چرا که گروه اصلاح طلبان دارد کار می کند و اثر گذار است و هم ریاکارانه خودش را طرفدار امام (ره) جا میزند و از سیادت و عناوین روحانیت و وجهه های مسلمانی بهره می گیرد.
خوشبختانه پس از ماجرای دوم خرداد، عده ای به فکر افتادند که بزرگان اصولگرا  روشهایشان را اصلاح کنند وگرنه اینها را جا بگذاریم.
از اوایل دهه 80 با ظهور جریان آبادگران ، جناح راستی که تا اون موقع لیست ارائه میکرد و در انتخابات شوراهای دوم گفتند ما دیگه امیدی نداریم؛ آن گروه که پیشمرگان مکتب فکری ولی فقیه بودند،  آستین بالا زدند. اولین موفقیتشان هم موقعی بود که به جای نگاه یک مهره سیاست محور، نگاه جامعه محور داشت.
دهه اول انقلاب بخاطر نفوذ شخصیتی حضرت امام بسیاری از آسیبها رنگ می باخت ولی در دوره پس از امام ، چالشها آهسته گام به گام با مرکزیت نظام شروع شد و اصل ولایت فقیه را زیرسوال برد. همین کسانی که خودشون تا قبل از آن نظریه پرداز ولایت فقیه بودند مثل آقای منتظری درسهای مفصل و تحقیقات گسترده درباره اختیارات ولایت فقیه داشت و مدعی قائم مقام رهبری بود وقتی عزل میشه بعدا میاد و میگه ولایتی در کار نیست و اینطوری در اصل ولایت فقیه ایجاد شک می کنه و همونطور شاگردان و نوچه های حقیرش مثل کدیور و دیگران هم میآن و صالا زیر آب ولایت را میزنند و به امام اهانت می کنند.

برای ادامه مبحث اینجا کلیک کنید

/ 0 نظر / 8 بازدید