خطاب به بانوان و دختران محترمه

هرکسی نیاید بی اجازه شما از ثمره زحمات شما نچیند. وقتی یک صندوق پر جواهر داشته باشید آنرا در معرض دید مردم نمی گذارید که هر بی سر و پایی بیاد چشم طمع به آن بورزد. وقتی شما یک چیز با ارزش در وجود خودتان دارید به نام حیا و عفت ، در صورتی آن را به حجاب و چادر حفظ خواهید کرد که قدر وجودی خودتان را بیشتر بدانید. وقتی می دانید چشم های هرزه و دلهای مریض به دنبال سوء استفاده و تجاوز هستند. خود را از هر نامحرمی خواهید پوشاند. هرکسی را محرم خود نخواهید دانست. آنوقت چادر و حجاب را چیز دست و پا گیری نخواهید دانست زیرا می دانید حجابمحدودیت نیست بلکه یک مصونیت خواهد بود از آسیبهایی که بی حجابی به ارمغان خواهد آورد.

حضرت زهرا (س) فرمودند : بهترین چیز برای زن آن است که نه او نامحرمی را ببیند و نه نامحرمی او را

طرح مسئله ی دوم با یک سوال ظاهراً ساده:

غروبهای پنجشنبه رسم است که بازماندگان به سر مزار گذشتگان و از دست رفتگان خود می روند و فاتحه ای نثار و خیرات میکنند. یک سوالی از خانمهای محترمی دارم که بی حجاب می آیند سر قبر عزیزشان فاتحه می خونند. سوالم اینه که آیا شما به آخرت و معاد اعتقاد دارید یا نه؟ حالا یا اعتقاد دارید و یا نه؟!

1- اگر اعتقاد ندارید پس چرا برای مرده فاتحه میخونید؟! بنا به اعتقاد خودتان مرده احتیاجی به فاتحه و خیرات ندارد! یعنی چه فاتحه بخونید و خیرات کنید اگر معادی وجود نداشته باشد تاثیری برایشان ندارد.

2- اگر هم اعتقاد دارید پس باید بدونید که برای شما هم آخرتی وجود خواهد داشت. معاد و روز حسابرسی وجود خواهد داشت. حتما عذاب زنان بی حجاب و گنهکار را که پیامبر مکرم اسلام (ص) در شب معراج مشاهده کرده اند را می دانید. حتما میدانید که بابت یک تار مو که از روسری و مقنعه بیرون می اندازید، آرایشی که در خارج از حریم خانه انجام میدهید حسابرسی خواهید شد. آنروز دیگر راه فرار ندارید. و لا یمکن الفرار من حکومتک.

نکته این است که حجاب اسلامی دو خاصیت دارد که نداشتن هر کدام معنی حجاب کامل را از آن خواهد گرفت: 1- پوشش کامل و پوشیدگی برجستگی های بدن 2- عدم جلب توجه.

اصولا فلسفه اصلی حجاب عدم جلب توجه است. وگرنه صرف پوشش به معنای اقل میتوان به مانتو و امثالهم تعبیر کرد ولی مانتو نمی تواند برجستگی های بدن را بپوشاند. همچنین تاثیر طرح پوشش و رنگ آن در جلب توجه کردن یا نکردن آن محسوس است. به همین دلیل است که حجاب کامل را چادر مشکی می دانند. که هم پوشش کامل است و هم رنگی است که جلب توجه نمی کند.

پی نوشت:

بین میزان حیای زن و غیرت مرد ارتباط مستقیم و انکار نشدنی وجود دارد. تاثیر دجالواره ها در کاهش حیا و عفت زنانه و غیرت مردانه در جامعه معلوم و مشخص است. خانواده مهمترین بنیان در اسلام است. بنیانی که مورد هجمه شدید دشمن قرار گرفته. دشمن اساس خانواده را به تمسخرو استهزا هدف گرفته. پیشاپیش به فکر حفظ خانواده های خود باشید تا در آینده آسوده تر زندگی کنید.

/ 0 نظر / 26 بازدید