نقش ولایت فقیه

خبرگان گفتند یک کسی بالا سر این نظام باشه که فارغ از هیاهوها ، مرید هوای نفس مردم نباشه و حکم خدا را بگوید، دلسوز مردم و انقلاب باشه و در بیان حرف حق، هراسی نداشته باشه، حتی اگر طرفداران حق کم باشند.
لذا گفتند این شأن رو به رئیس جمهور نمیشه داد و باید به کسی داد که در توصیفش امام معصوم فرموده: « اما من کان الفقهائ صائنا لنفسه» خودش را بتواند بپاید. خیلی ها تا یه جمعیتی می بینند دیگر خودشون را گم می کنند و ول میشوند. و اینکه « حافظا لدینه، مخالفا لهواء ، مطیعا لامر مولاه و للعوام ان یقلّدوه » باشد.
امام به فرزندش حاج احمدآقا می فرمود: احمد! والله اگر این جمع که دارد میگوید منتظر فلانی هستیم اگر بگویند مرگ بر فلانی، برای من هیچ فرق و تفاوتی نمی کند. چنین آدمی باید جلودار باشد.
جلوداری امام خامنه ای در این دوره سبب شد اینهایی که دغدغه انقلاب و اسلام داشتند حول محور ایشان خودشان را جمع دیدند و احساس کردند باید اینجا جمع بشوند. هر روز حزب الله بزرگتر شد و توانستند مفاهیمی رو با همدیگه تبادل کنند و آموزشها شکل گرفت و در این جلسات و هیئتها و مساجد و دانشگاهها، بسیجی های دانشجو و در حوزه های علمیه طلبه های جوان و شاگردان بزرگانی همچون آیت الله مصباح یزدی و سایر بزرگان دور هم جمع شدند و رسانه هایشان همدیگر رو پیدا کردند، تا آموزوش مفاهیم ولایتمداری را از طریق رسانه به جامعه برسانند.
اینها کسانی بودند که با انگیزه سالم و مثبت پا به این میدان گذاشته بودند و می خواستند دفع شر کسانی بکنن که این اواخر با وقاحت در وزارت کشور دولت خاتمی نشسته بودند و داشتن طراحی میکردند که چطوری نظام دینی رو به یه نظام عرفی تبدیل کنن. خدا خواست توی پز اینها بخوره و خورد. مردم ایران در سال 82 طوری وارد صحنه انتخابات شدند که دوباره نیروهای وفادار به رهبری و حزب الله و خط امام برنده شدند و همون سرمایه ای برای موفقیت در سال 84 شد.
این جماعت حالا فهمیده اند که باید متکی به همین داشته های خود باشن و این دفعه نباید با دکتر مصدق تقسیم کنند و دیگر نباید شیخ فضل الله نوری و سیدمحمد طباطبایی سهم خودشون را با روشنفکران مشروطه تقسیم کنند. باید متوجه باشن اجرای احکام الهی بدون مسامحه کاری و ملاحظه کاری صورت بگیره.
آقای احمدی نژاد با این جلوه ظاهر شد و انصافا هم تا چند سال همینطور بود و توانست اعتماد نیروهای حزب الهی رو به سمت خودش جلب کنه و حتی سال 84 همین نیروهای حزب الهی می رفتن عکسشو بچسبونن به دیوار از طرف رقیب مقابل کتک می خوردن .
کسانی در تحلیل ماجرا دچار توهم شدند و گفتند این جماعتی که برای حمایت از انقلاب راه افتاد به خاطر ایشان آمده بود. اشتباه نکنید این جمعیت برای ایشان نیومده بود بلکه خود آقای احمدی نژاد هم از بین این جمعیت بیرون اومد. او هم رهرو این راه بود. اونا گفتن : نه ! ایشون خودش راه رو بوجود اورده و او خود راه است! و انحراف هم از اینجا شروع میشه.

برای ادامه مبحث اینجا کلیک کنید

/ 0 نظر / 6 بازدید