7 ماه دیگر هم روش !

12 سال گذشت این هفت ماه هم روش!

رئیس جمهور پس از آخرین دور مذاکرات و توافقات زور زورکی که قرار شد دوباره تمدیدش کنند گفت: یقینا پیروزی از آن ملت ماست. تردیدی نداریم ما پیروزیم و این حرفها ! همه مون می دونیم که ما و مستکبران هرگز آبمون تو یک جوب نمی ره. چون نه ما می خواهیم خون شهیدان و دانشمندان هسته ای رو لگد مال کنیم و نه آنها چشم دیدن ایران هسته ای را دارند.

البته نظر دکتر روحانی بیش از حد خوشبینانه و غیر واقع گرایانه بود. حرفهایی که حتی امام خمینی (ع) هم با اون عظمت و شجاعت خود اینگونه سخن نمی گفتند.

موقعی که مردم به فرمان امام (ره) خرمشهر را آزاد کردند امام نگفت من این کارو کردم. یا مردم این کارو کردند. بلکه فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

البته مقایسه دکتر با حضرت امام (ره) مقایسه نادرستی است. ولی الگوی انقلابی ما حضرت امام خمینی (ع) و افکار عاشورایی و ضد استکباری ایشان و پس از آن، ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای نائب برحق امام زمان (عج) هستند.

پروردگار کریم در آیات 23 و 24 سوره کهف به پیامبر (ص) خود سفارش می‌فرماید: «وَلَا تَقُولَنَّ لِشَیْءٍ إِنِّی فَاعِلٌ ذَلِکَ غَدًا إِلَّا أَن یَشَاء اللَّهُ ...‏»؛ و هیچ‌گاه با قاطعیت مگو که فردا چنین کاری را انجام خواهم داد، مگر آن ‌که آن‌ را وابسته به خواست و مشیت پروردگار نمایی.

 انسان عادی که از 7 ماه بعد نه از هفته دیگر هم نه از یک ساعت دیگرش هم خبر ندارد چه اتفاقی برایش قرار است رقم بخورد. چه برسد به آنکه یقین حاصل کند که پیروز مبارزه با دشمن جهانخوار و بی رحم میشود! امیدوارم که همه ما در کارها توکل به خدا را فراموش نکنیم و ان شاء الله ( اگر خدا بخواهد ) را بیاوریم. که اگر نتیجه مصلحت بود خداوند تبارک و تعالی در رسیدن به هدف به ما نصرت و یاری دهد.

و در ادامه می فرماید: « واذْکُر رَّبَّکَ إِذَا نَسِیتَ وَقُلْ عَسَى أَن یَهْدِیَنِ رَبِّی لِأَقْرَبَ مِنْ هَذَا رَشَدًا » هر گاه فراموش کردی به یاد آور پروردگارت را و بگو: «امیدوارم که پروردگارم مرا به راهى روشن تر از این هدایت کند»

 

مطلب مرتبط:
ان شا الله گفتن از آداب بندگی است

/ 0 نظر / 28 بازدید