و باز هم ترور و شهادت یک دانشمند هسته ای - آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

و باز هم ترور و شهادت یک دانشمند هسته ای

این دیگر چه وضعی است... حالا اساتید و دانشمندان ما را نشانه گرفته اند. می خواهند ریشه علم پروری و علم افروزی ما را قطع کنند. ولی نمیدانند که علم حتی اگر در ثریا باشد ایرانیان به آن دست پیدا میکنند.و امروز صبح ساعت 8 و نیم بود که انفجار مهیبی درنزدیکی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی پژوی 405 را در آتش قهر خود سوزاند که آن دکتر مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته ای به شهادت رسید.


شهید احمدی روشن از دانشمندان هسته ای متولد سال 1358 و استاد دانشگاه صنعتی شریف بوده که در سال 1382 از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است. ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در حوالی پل سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد. ‌این خودرو سه سرنشین داشته که یک نفر از آنها به اسم مصطفی احمدی روشن کشته شده و دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

این شهید جوان یکی از مدیران نیروگاه نطنز اصفهان در بخش تامین کالا و خرید تجهیزات هسته ای در بخش غنی سازی بود. وی متأهل بوده و همسر وی نیز دانشجوی شیمی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف است.

 ترور یکی دیگه از اساتید دانشگاه آنهم در سالگرد ترور شهید علیمحمدی هدفمند بوده و شواهد نشون میده ترور این استاد کاملا مشابه ترور دکتر شهریاری بوده است.
متاسفانه تدابیر امنیتی برای حفظ این عزیزان یا نیست یا چندان نیست که محیط امنی برای تندرستی و سلامتی دانشمندان ما باشد.
گرچه شهادت زیباست. ولی داغ از دست دادن ستارگان فروزان علم و دانش بسیار سخت است.... خدایش بیامرزد.
شادی روح شهدا صلوات

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩٠/۱٠/٢۱ - انقلابی