برترین و کاملترین پوشش - آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

برترین و کاملترین پوشش

اگر وظیفه حجاب و پوشش فقط بر زنان لازم است؛ از این رو است که زن با جذابیت خاصی که اندامش دارد. مظهر جمال و زیبایی است و مرد مظهر شیفتگی، پس بر زن است که خود را در معرض نمایش قرار ندهد تا آبرو و شخصیت خود را به عنوان گوهری گرانبها حفظ کند.


البته حجاب مرد و زن نداره و بر مردان هم پوشش لازم است ولی نه در حد زنان. لازم است مردان نیز درحد عرف اندام خود را بپوشانند و از جلب توجه جنس مخالف بپرهیزند. هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی بگه من یک مرد هستم و بر من پوشش لازم نیست و با لباس نامناسب و زننده در اعوان جامعه و نزد نامحرمان ظاهر گردد.

اگر بناست که پوشش به گونه ای باشه که آزادی فکر در دختران و پسران هنگام فعالیتهای اجتماعی به ارمغان بیاره و اگر قراره که پوشش به روشی باشه که هیچگونه تحریک غیراخلاقی برای مردان نیاره و اگر میخواهیم که انسان آزادترین فکر را در بندگی کردن داشته باشه و اگر آرزو داریم که پوشش به گونه ای باشه که میوه ی شیرین آن حیا و عفت کامل در انسان باشه تا بانوان گرامی بتوانند در کنار آقایان با بهره گیری از گوهر گرانمایه عقل به عالی ترین مقصد زندگی و رسیدن به کمال و خلیفه الله شدن برسند، لازم است به این نکته مهم روانشناسان دقت بیشتری داشته باشیم که :

بهترین و کاملترین و ساده ترین پوشش و در عین حال کم جاذبه ترین آنها برای خواهران همانا چادر مشکی است.


فهرست مطالب مربوط به مبحث  آزادی و پوشش

1- آزادی و پوشش از نظر عقل

2- ندای فطرت

3- نظر روانشناسان و روش خردمندان

4- تلاش استعمارگران: کشف حجاب

5- آرامش روانی

6- برترین و کاملترین پوشش


نظرات()    link     شنبه ۱۳٩٠/۱٠/۳ - انقلابی