آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

گزیده ای از صحبتهای آقای دکتر جلیلی در خصوص برجام

دکتر جلیلی

  • وقتی آن آقا (خرازی) ادعا کرد از رهبری تذکر گرفته ام، به خبرنگاران گفتم کذب محض است، ایشان دوباره تکرار کرد، گفتم وقتی کسی کذبی را تکرار کرد می شود کذاب.
  • بارها از مجلس برای ارایه توضیحات وقت خواستم، شما (ابوترابی) و لاریجانی مخالفت کردید.
  • اگر قرار بر ترجیح منافع ِشخصی در انتخابات بر منافع ِملی بود که در آلماتی همان چیزهایی که در ژنو پذیرفته شد را می پذیرفتیم. 
  • از افتخارات تیم ما این بود که هیچ وقت رهبر _انقلاب بحثی درباره خطوط_قرمز با ما نداشتند. یک خاطر جمعی از تیم وجود داشت.
  • مذاکرات آلماتی به گونه ای موفقیت آمیز بود که رهبر انقلاب فرمودند مشروح آنرا منتشر کنید تا دنیا استدلال دو طرف را ببینند ولی یکی از آقایان (ولایتی ) مخالفت کرد.

پی نوشت:
آقای رسایی نماینده تهران: آقای جلیلی! علت مخالفت با پخش مذاکرات آلماتی انتخابات بوده است. پخش مذاکرات به سود شما بود و ضرر دیگران.

پی نوشت 2 : قضاوت با شما نگران

مهمترین مباحث مطرح شده در کمیسیون بررسی برجام توسط دکتر جلیلی، پیرامون دستاوردهای دو سال مذاکره در ادامه مطلب ...بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳ - انقلابی

مناظره امام باقر علیه السلام با طاووس یمانی

ﺭﻭﺯﯼ حضرت ﺍﻣﺎﻡ محمد ﺑﺎﻗﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ ﺩﺭ ﻣﺴﺠﺪ ﺍﻟﺤﺮﺍﻡ ﺑﺎ ﺍﺻﺤﺎﺑﺶ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻃﺎﻭﻭﺱ ﯾﻤﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﻋﺪﻩﺍﯼ ﺍﺯ ﭘﯿﺮﻭﺍﻧﺶ ﺟﻠﻮ ﺁﻣﺪ ﻭ ﺳﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ: ‏« ﺁﯾﺎ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻣﯽﺩﻫﯿﺪ ﺳﺆﺍﻝ ﮐﻨﻢ؟‏» ﺍﻣﺎﻡ ﻓﺮﻣﻮﺩ :‏ ﺑﻠﻪ، ﺑﭙﺮسبقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٢ - انقلابی

بصیرت مدرس

سید حسن مدرس

وثوق الدوله: «شنیده‌ام شما با قرارداد تنظیمی (قرارداد 1919) بین ما و دولت انگلیس مخالفت کرده‌اید!»

سید حسن مدرس: «بله» وثوق‌الدوله: «آیا قرارداد را خوانده‌اید؟» مدرس: «نه!» وثوق‌الدوله با تعجب جواب داد: «پس به چه دلیل مخالف‌ید؟»

مدرس: «قسمتی از قرارداد را برای من خوانده‌اند، جمله‌ی اول‌ش که نوشته بودید دولت انگلیس استقلال ما را به رسمیت شناخته است، آقا! انگلیس کیست که استقلال ما را به رسمیت بشناسد؟ آقای وثوق! چرا شما این قدر ضعیف هستید!»

وثوق‌الدوله که دستپاچه شده بود گفت: «آقا به ما پول داده‌اند!» سید فریاد زد:‌ «آقای وثوق الدوله، شما اشتباه کرده‌اید، ایران را ارزان فروختید!»?

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۸ - انقلابی

25 گنج بزرگ دنیا

نقشه ۲۵ گنج بزرگ دنیا از زبان امام صادق علیه السلام

25 گنج بزرگ دنیا

امام صادق علیه‌السلام فرمودند:بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ - انقلابی