آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

باز باران با ترانه، می خورد بر بام خانه، یادم آمد کربلا را. . .

باز باران با ترانه یادم آمد کربلا را

باز باران با ترانه
می خورد بر بام خانه
یادم آمد کربلا را
دشت پر شور و بلا را
گردش یک ظهر غمگین
گرم و خونین
لرزش طفلان نالان
زیر تیغ و نیزه ها رابقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٢۳ - انقلابی

عید سعید غدیر خم عید ولایت و امامت مبارک باد

علی در عرش بالا بی نظیر است

علی بر عالم و آدم امیر است

به عشق نام مولایم نوشتم

چه عیدی بهتر از عید غدیر است

چه سخت است این عزیزترین عید را بدون آن عزیزترین غایب از نظر بگذرانیم ... اللهم عجل لولیک الفرج

 

 

مطالب مرتبط:

اسامی و القاب مولانا امیرالمومنین علی علیه السلام در ادامه مطلب ...بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٠ - انقلابی

ولادت امام علی النقی الهادی علیه السلام مبارک .

امام هادی علیه السلام در سال 212 یا 214 هجری در چنین روزی به دنیا آمدند. نام مبارکشان علی علیه السلام و نام پدرشان جواد الائمه (ع) و نام مادر آن حضرت سمانه مغربیه معروف به سیده به کنیه ام الفضل است. کنیه شریف حضرت ابوالحسن ثالث است. آن قدر معرفت ما نسبت به این امام همام کمرنگ بوده که دشمنان مرتد و نامرد دشمن شاد کن متاسفانه از این مسئله سوء استفاده و توهین کردند. این مسئله حتک حرمت به ساحت مقدس حضرت باعث شد که شیعه با غیرت به خودش بیاید و آن مقام ملکوتی را بیش از پیش ارج بدارد. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

خدا همه ما را به راه راست هدایت کند و دشمنان ما را نیز اگر قابل هدایت نیستند نابود گرداند.

مطالب مرتبط با قضیه هتک حرمت :

حضرت امام علی نقی(ع)

عشقم امام هادی علیه السلام

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۳/٧/۱۸ - انقلابی

دهه ولایت و امامت مبارک باد.

حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی فرمودند:

از روز عید قربان تا روز عید غدیر(عیدالله الاکبر) ، در واقع یک مقطعی است متصل و مرتبط با مسئله امامت.


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٥ - انقلابی

وقایعی از روز عرفه

در روزه روز عرفه و زیارت امام حسین (ع) در این روز مستحب است. زیرا که خداوند ابتدا به زوار امام حسین علیه السلام نظر می کند و بعد به زوار با معرفت خویش در عرفات نظر میکند. خوشا به حال کسانی که در صحرای عرفات مولا و صاحب خویش را در می بایند. خوشا به گریه کنان روز عرفه و روزه داران این روز. خوشا به حال کسانی که مورد مغفرت و رحمت خدا قرار میگیرند و گناهانشان آمرزیده می شود.

در سال 60 هجری در این روز بود که مسلم بن عقیل و هانی بن عروه و همچنین محمد بن کثیر و پسرش در کوفه به جرم مهمانداری و طرفداری از مسلم بن عقیل (ع) در شهر کوفه به شهادت رسیدند.

همچنین مصادف است با روز سد ابواب: در این روز به امر پیامبر اکرم (ص) همه درهای منازل اصحاب به طرف مسجد نبی (ص) بسته شد. جز در خانه ی امیرالمونین (ع) که به دستور خاص الهی آن را نبستند. پیامبر (ص) خطبه خواندند و فرمودند: عده ای رضایت قلبی ندارند که علی بن ابیطالب (ع) در همه وقت و در هر حالتی ساکن مسجد باشد در حالی که آنها بیرون شده اند. به خدا قسم که من آن ها را بیرون نکرده ام و بلکه خدا آنها را بیرون کرده و علی (ع) را ساکن مسجد قرار داده.

نظرات()    link     شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢ - انقلابی

فضایل روز عرفه

حضرت صادق علیه السلام فرمودند: « کسى که در ماه رمضان آمرزیده نگردد تا رمضان آینده آمرزیده نمى‏ گردد؛ مگر این که روز عرفه را درک کند.»

همانطور که بهترین شبها شب قدر است. بهترین روزها عرفه است. اگر کسی در ماه رمضان بخشیده نشود تنها امیدش تا قبل از ماه رمضان آینده همان درک روز عرفه است.

روز عرفه، روز شناخت است و هرچند نام عید بر آن نهاده نشده ولى یکى از اعیاد بزرگ اسلام به شمار می ‏رود. روزى است که خداى سبحان بندگان خود را به عبادت‏ و اطاعت‏ خویش فرا مى‏ خواند و خوان کرم و احسان و لطف خود را براى آنان مى‏ گسترد و درهاى مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روى آنان می گشاید.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٠ - انقلابی

عرفات

عرفات

عرفات، نام منطقه وسیعى است با مساحت حدود 18 کیلومتر مربع، در شرق مکه، اندکى متمایل به جنوب، در میان راه طائف و مکه. این منطقه به وسیله کوه‏هایى که به شکل نیم دایره در اطرافش قرار دارد، مشخص شده است. حجّاج بیت اللَّه الحرام در روز عرفه؛ یعنى نهم ذى حجه، از ظهر تا مغرب شرعى در این منطقه حضور می ‏یابند و در اصطلاح فقهی ، این حضور «وقوف» نامیده مى‏شود. تجمع حاجیان در  منطقه در این روز کوه و اطرافش را به شکل زیبا و خیره کننده ای سپید پوش میکند.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٠ - انقلابی

شهادت باقرالعلوم امام محمد باقر (ع) تسلیت باد

امروز مصادف است با هفتم ذی الحجه سالروز شهادت امام محمد باقر علیه السلام در سال 114 هجری به دست پلید هشام بن ملک ، مسموم و شهید شدند. آن حضرت چندین روز و به قولی سه روز در حالت درد از اثر سم به سر می بردند تا به شهادت رسیدند. حضرت باقر علیه السلام در کربلا شرف حضور داشتند و هر زمان که متذکر مظلومیت و شهادت حضرت سید الشهدا (ع) در روز عاشورا و اسارت عمه هایشان می شدند ، اشک از چشم مبارکشان مانند دُر جاری میگشت.  باقر یعنی شکافنده ( علوم) زیرا از زمان آن حضرت بود که موقعیتی مناسب جهت گسترش علم و اجتهاد در دین توسط ایشان پیش آمد و همچنین در زمان فرزند برومند ایشان حضرت امام صادق (ع) به حد اعلاء خود می رسد.

  • در همچین روزی بود که امام کاظم علیه السلام را در حالی که در غل و زنجیر بسته بودند. به زندان بصره بردند و مدت یکسال محبوس بودند و بعدا حضرت را به بغداد بردند.

فردا مصادف است با روز هشتم ذی الحجه...

در سال 60 هجری روز سه شنبه هشتم ذی الحجه به دستور یزید ملعون سی نفر از شیاطین بنی امیه از شام برای دستگیری و یا کشتن امام حسین (ع) به بهانه حج وارد مکه شدند. بنابراین حضرت با لباس احرام از مکه به سمت عراق حرکت فرمودند. همچنین ر این روز حضرت مسلم (ع) دعوت خود را برای امام حسین (ع) در کوفه آشکار کرد.

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٠ - انقلابی

شش گوشه و انتظار !

شش گوشه

در هوس ِ دیدن شش گوشه، دلم تاب ندارد

نگهم خواب ندارد

قلمم گوشه دفتر، غزل ناب ندارد

همه گویند به انگشت اشاره

مگر این عاشق دیوانه ی دلسوخته ارباب ندارد؟

تو کجایی ؟

شده ام باز هوایی

چه شود جمعه این هفته بیایی

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/٩ - انقلابی

و واعدنا موسی ثلاثین لیلة و اتممناها بعشر

دهه اول ذی الحجه دهه مبارکی است. دهه ای پر خیر بر کت با اعمال و آداب خاص و پر فضیلت خود. در اول ذی الحجه در سال 9 هجری پیامبر اکرم (ص) قضیه عزل ابوبکر از تبلیغ سوره برائت پیش آمد. ابوبکر را به مکه فرستادند تا آیات اوایل سوره ی برائت را بر کفار بخواند. پس از رفتن تو جبرییل نازل شد: « یا رسول الله ادای این امر باید به دست شما یا به دست فردی که از شماست انجام شود.» پیامبر (ص) امیرالمومنین (ع) را که به منزله ی جانشان بود معین فرمودند و به ایشان فرمودند شتاب کن و آیات را از ابوبکر بگیر و در موسم حج بر مردمان قرائت کن.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٦ - انقلابی

هفته دفاع مقدس خجسته باد

هفته دفاع مقدس

ای شهیدان عشق مدیون شماست

هرچه ما داریم از خون شماست

ای شــقایقها و ای آلاله ها

دیدگانم دشت مفتون شماست

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/۱ - انقلابی