آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

شتر در خواب بیند پنبه دانه

یلدایتان حسینی

 

 اوباما رو میگم. تمام گزینه ها روی میز است. ولی اگر می توانستی حاضر بودی بارها خودفروشی کنی تا خفت و خواری ما رو ببینی ...بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     شنبه ۱۳٩٢/٩/۳٠ - انقلابی

نماد شیطان در مقابل نماد اسلام

امروز به مناسبت روز پژوهش جهت همایش به شهر رشت دعوت شدیم. در منطقه توشیبا یعنی دقیقا روبروی مصلای شهر رشت ساختمان جدید بانک قوامین متعلق به نیروی انتظامی قرار دارد. ساختمان هرمی شکل و آرم بانک به شکل چشم جهان بین هر دو از علائم ویژه فراماسونریها و شیطان پرستان می باشد توجهم را شدیدا به خود جلب کرد.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     دوشنبه ۱۳٩٢/٩/٢٥ - انقلابی

حقوق همسایه در اسلام

همسایه داری به سبک زندگی اسلامی

نبی الرحمه حضرت رسول اکرم (ص) ما را سفارش کردند نسبت به همسایگانمان اینگونه باشیم.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩٢/٩/٢۱ - انقلابی

این درگه ما درگه نومیدی نیست / صد بار اگر توبه شکستی باز آ

از بزرگی پرسیدند: در چه حالی گفت روزی خدا می خورم و فرمان شیطان می برم. این هم از شرح حال ما ...بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/۱٩ - انقلابی

شهیده دانش آموز سهام خیام

سهام خیامنام  :  سهام
نام خانوادگی  :  خیام
تاریخ تولد  :  5 بهمن ماه 1347
تحصیلات  :  ابتدایی
تاریخ شهادت  :  1359/11/05
محل شهادت  :  هویزه

 

شهید سهام خیام متولد 47/11/5 خطه های هویزه در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. او از همان اوان کودکی دختری باهوش و زرنگ بود و آثار اندیشه و فراست در سیمای معصومش حکایت از روح بلند او داشت. گشاده رویی و خوش خلقی، رعایت ادب و احترام از خصوصیات بارز این شهیده بزرگوار بود که 12 بهار از عمرش نگذشته بود.

با سن و سال کمی که داشت نسبت به مسائل داخل و خارج کشور با مسئولیت برخورد می کرد. بسیار کنجکاو بود و این احساس مسئولیت آرام وجودش را گرفته بود و مملو از عشق و ایثار به وطنش بود. او به شهادت اشتیاق داشت و به آن رسید.
این شهید محترمه از شهدای شاخص بسیج دانش آموزی هستند.
 
شادی روح پرفتوح امام و شهدا صلوات

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩٢/٩/۱۳ - انقلابی

انا لله و انا الیه الراجعون ؛ مداد العلماء افضل من دماء الشهداء

حاج آقا عباسی لنگرود حاج آقا عباسی لنگرود

مداد العلماء افضل من دماء الشهداء

مداد علما بالاتر از خون شهدا است

دینداری پیرو ، عالمی وارسته و مجاهدی نستوه حضرت آیت الله حاج شیخ عبدالرحیم عباسی مدیر حوزه علمیه لنگرود که در سن 49 سالگی در بعدازظهر دوشنبه 92/9/11 بر اثر ایست قلبی در بیمارستان امینی لنگرود درگذشت. حاج آقا عباسی از شاگردان آیت الله بهجت و دوستان شهید ابوالحسن کریمی (نماینده شهید لنگرود و از اعضای یاران شهید بهشتی ) بود. مرحوم حجت‌الاسلام‌ عباسی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مولف کتاب در حوزه علوم اسلامی بود. به نوبه ی خودم از دست دادن این استاد برجسته اخلاق و عالم ربانی را محضر مبارک امام زمان (عج) و حضرت امام خامنه ای و خدمت همه مردم مومن و ولایتمدار گیلان بالاخص شهرستان لنگرود تسلیت عرض می نمایم.

شادی روح ایشان الفاتحه مع الصلوات

بعدا نوشت:

یادش بخیر چه شبها که ایشان بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حوزه علمیه صاحب الزمانی (مسجد گلشن) لنگرود جلسه تفسیر قرآن داشتند و همه را با بیانی شیرین و شیوا مستفیض می کردند.

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/۱٢ - انقلابی

سالروز گرامیداشت سردار جنگل

میرزا کوچک خانمیرزا یونس استاد سرایی مشهور به میرزاکوچک خان جنگلی قهرمانی از خطه گیلان که در 11 آذرماه 1257 ه.ش در خانواده ای متوسط و مذهبی به دنیا آمد و سنین آغازین عمرش را به تحصیلات دینی پرداخت. این روحانی در واقع مشروطیت شاهد به توپ بسته شدن مجلس شورای ملی، توسط محمد علی شاه و تحصن علما در سفارت عثمانی بود. او به امید نجات مشروطه به مجاهدین جبهه شمال پیوست و در فتح قزوین شرکت کرد و با مشاهده ی اعمال خلاف بعضی از مجاهدین به موطن خود رشت بازگشت، اما بار دیگر به مجاهدین پیوست و در فتح تهران شرکت نمود و با قوای استبداد جنگید. روس‌ها مدتی او را از رشت تبعید کردند. او تصمیم گرفت که به کمک دوستان مشروطه خواه خود دست به قیام بزند. وعلاوه بر مطالبه آرمانهای آزادی خواهانه مشروطه که آنرا بر باد رفته می دید به دنبال نجات ایران و علی الخصوص گیلان از اشغال آشکار نیروهای نظامی نیز بود. نفوذ افکار میرزا بر مردم گیلان ، چهره‌های تحصیل کرده ای همچون دکتر حشمت ومیرزا حسین کسمایی را همراه کرد.

میرزا پس از جمع کردن دوستان و همفکرانش به جنگل رفت و قیامش را آغاز کرد. قوای روس و البته نیروهای داخلی وابسته به آنها بارها تلاش کردند که جنگلیها را سرکوب کنند اما کاری از پیش نبردند و عمدتا شکست خوردند . در این دوره جنگلیها هیئتی 17 نفره بنام هیئت اتحاد اسلام با هدف «اخراج نیروهای بیگانه، رفع بی عدالتی، مبارزه با خودکامگی و استبداد و برقراری دولتی مردمی» تشکیل دادند.تا پایان سال 1296 شمسی، بخش وسیعی از گیلان و قسمتی از مازندران، طارم، آستارا، طالش، کجور و تنکابن زیر نفوذ کمیته درآمد. این کمیته «نهضت جنگل» و «حزب جنگل» نیز نامیده شده است.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/۱٢ - انقلابی

برگزاری مناظره بین روحانی و احمدی‌نژاد برای روشن شدن حقایق

مناظره

در راستای گزارش عملکرد 100 روزه دولت دکتر روحانی که صرفا به سیاه نمایی و چالش کشیدن عملکرد دولت نهم و دهم در غیاب رئیس جمهور سابق و بدون دفاع ایشان از خود اختصاص یافت؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با صدور بیانیه‌ای برای برگزاری مناظره بین روحانی و احمدی‌نژاد اعلام آمادگی کرد. مقتضی است متن این بیانیه توسط همه دوستان گرامی جهت برگزاری این مناظره به عنوان یک مطالبه مردمی از دولت فعلی و قبلی برای شفاف سازی و افزایش بصیرت عمومی ، منتشر گردد.

و من الله التوفیق

متن بیانیه در ادامه مطلب:بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩٢/٩/۱٠ - انقلابی

توافق به هر قیمتی

مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج همانقدر که بر حمایت از مذاکره کنندگان تاکید داشتند بر عدم عقب نشینی هسته ای در مذاکرات و عدم خوش بینی و عدم اعتماد بر امریکا تاکید مضاعف داشتند ولی این دفعه دولت جلو آمد به هر قیمیتی شده توافق کند. گویا می خواست خودش را ثابت کند. و برای توجیه خود تنا بر بخشی از سخنان رهبری بر مثبت بودن عملکرد خود استناد می کنند گویا تمام فرمایشات و منویات رهبری را نشنیده اند و یا درست گوش نداده اند.

واقعا در مذاکرات هسته ای چه دادیم و چه گرفتیم؟بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩٢/٩/٦ - انقلابی

بسیج لشکر مخلص خداست

بسیج از دیدگاه امام خمینی

بسیج از دیدگاه امام خمینی (ره):

  • بسیج عامل نجات کشور
  • بسیج سپر دفاعی کشور در برابر استکبار
  • تشکیل بسیج از برکات و الطاف خداوند بود
  • بسیجیان مظهر عشق و ایثارند
  • شکوفه ها و تربیت یافتگان بسیج رستگارند
  • توصیه امام (ره) به تجلیل از رزمندگان و حفظ انقلاب
  • بسیج پشتوانه انقلاب اسلامی است
  • بسیج جهانی پرچمدار مقابله با ظلم و بی عدالتی


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩٢/٩/۳ - انقلابی