آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

شهید محمد طالبیان

شهید محمد طالبیان شهید شاخص بسیج فرهنگیان (شهید مبارزه با نفاق)
 
نام  :  محمد
نام خانوادگی  :  طالبیان
تاریخ تولد  :  7 دیماه 1316 در شهرستان نهاوند
تحصیلات  :  لیسانس
تاریخ شهادت  :  1370/01/12
محل شهادت  :  منطقه عمومی خانقین
عملیات  :  مقابله با منافقین کوردل


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩٢/۳/۳۱ - انقلابی

تکنوکرات؟

می پرسند تکنوکرات یعنی چی؟

تکنوکرات یا تکنوکراسی «Technocratie» از واژة «تکنیک» یا فنّ می آید. فن گرایی نقطه مقابل تعهدگرایی است.
تکنوکرات‌ها کسانی هستند که فنّ و تکنولوژی را برتر از هر چیزی حتّی «مذهب» می‌دانند و فنّ سالاری را برتر از هر اصولی می‌شمارند و معتقدند «صنعت و تکنولوژی» بالاتر و مهمتر از هر اصلی است و فنّ سالاران مستحق حکومتند. اگر یادتون باشد در مناظرات می پرسیدند بر انتخاب مدیر و وزیر کدوم ویژگی براتون مهم تر است؟ تجربه- تخصص- تعهد و ... . البته همه نامزدها سربسته از پاسخ واضح به این سوال طفره رفتند. ولی کسانی که ارزشی و اصولگرا هستند حتما برای انتخاب مدر میزان تعهد افراد و میزان پایبندی به اصول و ارزشها برایشان یک شرط اساسیه. ولی افراد تکنوکرات حاضرند حتی از وجود کافرها و بی دینها و حتی ضدانقلاب ها استفاده کنند و برایشان تعهد ملاک نخواهد بود. بلکه سود دهی ملاک است.

پی نوشت:فقط این را بگویم ما مأمور به انجام تکلیفیم نه مسئول به نتیجه. وظیفه ما انتخاب اصلح بود و هست حتی اگر بسیار کمتر از سیاهه لشکر مقابل باشیم. این را اصحاب شهدای عاشورا به ما یاد دادند که حتی اگر به تعداد 72 نفر در مقابل 30 هزار نفر باشیم باید حق را بشناسیم و یاور حق باشیم. واقعا پایبندی به اصول و گفتمان مقاومت و استکبارستیزی ارزش این همه بی مهری و کم لطفی را داشت...؟

پی نوشت دوم: نمی دانم چرا چند روزه شاید به نظرم می آید صدا وسیما رو رنگ بنفش خیلی مانور میده. مثلا در برنامه زنده باد زندگی شبکه دوم سیما کادر برنامه به رنگ بنفش تغییر کرده و به طور کلی طوری وانمود میشه انگار یک انقلاب رنگی در ایران رخ داده. بابا! این کارها رو بذارید کنار. حال که توفیق خدمتگذاری پیدا کرده اید بروید مشکلات معیشتی مردم را حل کنید.

بعداً نوشت: مع الوصف آقای روحانی منتخب این ملت بوده و این از زبان آقایان دموکراتیک زده و آقازاده ها یعنی انتخابات 92 دموکراتیک ترین انتخابات دنیا بوده. بله! هر وقت نتیجه با شماست انتخابات 100% صحیح است و هر وقت به نفع شما نیست تقلب شده و باید سطل آشغال آتیش بزنید و شیشه های بانک و ادارات دولتی را پایین بیاورید! لاستیک تو خیابون آتیش بزنید ولی الان خیالتون راحت باشه. ما همچنان مثل قبل به صحت انتخابات در ایران اعتقاد و اعتماد داریم. حتی اگر نتیجه دور از انتظار ما باشد. هرکسی را مردم انتخاب کنند ما هم بنا بر قانون می پذیریم و تمکین می کنیم. در ضمن انتخابات ایران همیشه سالم بوده و نیازی به تائید یا رد افرادی جون هاشمی و خاتمی نیست.

بعداً نوشت دیگر: مردم شریف ایران در انتخابات سال 92 بار دیگر حماسه ای سیاسی آفریدند. در حالی که هجمه سنگین دشمن ابتدائاً بر روی تحریم انتخابات و گرنه انتخاب گزینه ای غیر انقلابی بود. 72% واجدین شرایط رای با شرکت در انتخابات مهر تائید بر مقبولیت نظام زدند و نقشه تحریم را تحریم کردند. بحمدلله همه نامزدها چه قبل از مناظرات و چه پس از آن و حتی پس از شمارش آرا اخلاقمدار و قانونمند بودند. این پیروزی و خلق حماسه سیاسی که چشم دنیا را خیره کرد،‌ از آن ملت بزرگ ماست به همگان و به مقام معظم رهبری تبریک می گویم.

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٢۸ - انقلابی

تحلیلی سیاسی برای انتخاب رئیس جمهور اصلح

ان شا الله همه دوستان برای انجام تکلیف شرعی و وظیفه قانونی و شهروندی شرکت در انتخابات تا حالا آماده شده و هستیم. ما باید در انتخاب شرکت کنیم و و با انتخاب فردی اصلح حماسه سیاسی دیگری را خلق کنیم. جناب آقای حداد عادل به نفع اصولگراها کنار رفتند و آقای عارف هم به نفع حسن روحانی. اصولگراها و حامیان ارزشها و اصول انقلابی بایدبه این نکته توجه کنند که تعدد نامزدها باعث شکسته شدن آرا و جلو افتادن رقیب در عرصه انتخابات می شود. دوستان عزیز هم باید بدانند که حتی یک رای هم خوانده میشود پس بی تاثیر نیست. و رای تک تک ما، رای همگان میشود. امیدوارم تا آخر این متن با ما همراه و همگام باشید. نظرات خودمه و من منتظر نظرات شما بزرگواران.

اکنون در شرایط حساسی هستیم که نامزدهای اصولگرا باید به یک نتیجه واحدی برای انتخاب اصلح از بین خودشان اقدام کنند. دیگر وقت سر خاراندن و وقت تلف کردن نیست. ما دوستان ارزشی با توجه به خط و منش و اصولی که هر کاندیدا برای مدیریت اجرایی کشور و پیروی از سیاستهای سطح کلان که توسط رهبری تعیین می گردند. با هم بر اساس صحبتها و مناظرات به گفت و شنود پرداختیم . به این نتیجه رسیدیم که از بین کاندیداتوری ها فردی بهتر از آقای سعید جلیلی نیست.

اولا اصولگرا و ولایتمدار بوده و ثانیا سابقه ایثارگری و مجاهدت در راه حق را داشته و دارند  و ثالثا گفتمان انقلاب و مقاومت را دنبال می کنند و آخر اینکه وجه مناسبی هم در بین عموم جامعه دارند. موارد دیگری هم هستند.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٢۱ - انقلابی

آماده ایم برای خلق حماسه سیاسی

از بیانات نوروزی امام خامنه ای: انتخابات مظهر حماسه سیاسی و مظهر آبروی نظام است  (92/1/1)بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩٢/۳/۱٢ - انقلابی

رویکرد و گرایشات سیاسی 8 نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 92

نام کاندیدا گرایشات شعارهای انتخاباتی
سعید جلیلی  اصول گرا 

گفتمان انقلاب و مقاومت
تا قتح بدر و خیبر/ یک یا حسین دیگر

غلامعلی حدادعادل  اصول گرا    دولت تقوا و تدبیر - اخلاقمداری
علی‌اکبر ولایتی   اصول گرا   دولت متمم - دولت ثبات و اعتدال
محمدباقر قالیباف  اصول گرا - تکنوکرات 

 برنامه ریزی اقتصادی با عقل و منطق
اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه

محسن رضایی   تکنوکرات

رنگین کمان الهی/ فقط محسن رضایی
سلام بر زندگی - دولت عشق

سید محمد غرضی   کارگزاران- سازندگی  شعار 1+55 ، دولت ضد تورم
حسن روحانی   اصلاح طلب- سازندگی  دولت تدبیر و امید
محمدرضا عارف   اصلاح طلب

معیشت، منزلت و عقلانیت
تبدیل مسکن مهر به مسکن ماندگار 

متن و فایل صوتی کامل مناظره های تلوزیونی 92/3/10 کاندیداهای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩٢/۳/۱٠ - انقلابی

چرا امام خمینی(ره) سیگار را ترک کرد؟

در روزگاری که جماعت سیگاری برای ترک سیگارشان دست به دامن قرص و دارو و کلینیک های رواندرمانی می شوند، خیلی ها بودند که یک شبه سیگار را ترک کردند. اراده کردند، سیگار را توی جا سیگاری له کردند و فندک و کبریت را دور انداختند و تمام!
 
به گزارش مهر، به بهانه روز جهانی مبارزه با دخانیات سراغ معروف ترین چهره های تاریخ معاصر رفته که برای ترک سیگار فقط اراده داشتند و انگیزه.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩٢/۳/۱٠ - انقلابی

ایام البیض ماه رجب

اعتکاف

روز پدر

فتح خرمشهر

 

 

 

 

 

راستی در چه ایام پر خیر و برکتی قرار داریم:

ایام البیض ماه مبارک رجب موعد سنت حسنه اعتکاف و ولادت مسعود مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام که به نام روز پدر نامگذاری شده اند. مقارن با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر...

توضیح: بعضی مفسران میگویند که خداوند روزه روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه را بر آدم واجب کرد، علت آن بود هنگامی که آدم به زمین آمد از گرمی و تابش آفتاب سوخت و سیاه شد ولی پس از روزه بدنش سفید شد و به این جهت آن سه روز را ایام البیض خواندند.

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩٢/۳/۳ - انقلابی