آرمانهای انقلابی یک ملت

 

دهه کرامت مبارک
آرمانهای انقلابی یک ملت
آرمانهای انقلابی یک ملت

پاسداشت شهید عباس شبانی

عباس شبانی در سال 1345 متولد شد.وی در دوران دفاع مقدس به خیل رزمندگان اسلام پیوست و سرانجام در عملیات کربلای پنج در منطقه عملیاتی شلمچه در محل کانال زوجی در روز دهم بهمن ماه سال 1365 به خیل یاران اباعبدالله پیوست.اما بعد از گذشت 8 سال از پایان جنگ در 23 اسفندماه سال 1373 به میهن اسلامی بازگشت و در قطعه 29 ردیف 21 شماره 18به خاک سپرده شد.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۳۱ - انقلابی

از افتتاح این وبلاگ یک سال گذشت

در ایام پر خیر و برکتی قرار داریم که چند مناسبت مهم دارد.

آغاز ایام هفته دفاع مقدس را به رزمندگان، جانبازان و آزادگان عزیز و همه پاسداران و بسیجیان این مرز و بوم که فارغ از لهجه و رنگ و نژاد دوشادوش هم ایستادند و کمر استکبار و استبداد را شکاندند تبریک می گویم. آن زمان که جنگ ظاهری بوده و دشمن جلوی ما کاملا مشخص بود. امروزه وظیفه ما جهاد اکبر است. دشمن در لباس دوست خودش را حتی به خانه های ما رسانده و یارگیری میکند. وظیفه ما در این برحه ی زمانی بسیار سخت تر و سنگین تر خواهد بود.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۳۱ - انقلابی

سوغاتِ تهران

لنگرودبلاخره گره شهر از هم باز شد. آری مسافرین محترم از تعطیلات ایجاد شده نهایت استفاده را بردند و برای تفریح و تفرج به این دیار آمدند تا حالی عوض کنند. و مسافرین عزیز تهرانی که از تهران برایمان ترافیک را به سوغات آوردند. این دو سه روزه از انبوه ترافیک کاسته شده و شاید  راحت تر بتوان گوشه ای از خیابان جای پارک پیدا کرد.  مدتی مدید بود که تو خیابان می گشتیم جای پارک پیدا کنیم مثل اینکه زنبیل به عنوان نوبت گذاشته اند، جای مناسب پیدا نمی شد. ما هم که عادت به ترافیک نداشتیم با حسرت به عزیزان مسافری می نگرستیم خوشحال و خندان برایشان ایستادن در این صفهای طویل امری بس عادی بود.

ای کاش مسئولین محلی که قول کمربندی را به ما داده اند عمل می کردند. لنگرود فی المجموع شاید دو سه خیابان اصلی بیشتر نباشد. و به نوعی شاهراهه اصلی گیلان و مازندران است که آن هم از وسط شهر می گذرد. خیابانهایی که ظرفیت ماشینهای 50 سال پیش را دارند و طوری ساخت و ساز شده که امکان توسعه عرض خیابان نیست. امید است که کمربندی مذکور زودتر پیگیری شود تا برای مسافرین این مسیر هم تعلل و تاخیر به وجود نیاید.

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۳۱ - انقلابی

پندهای اخلاقی از زبان امام حسین علیه السلام

پندهای امام حسینبقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/۳٠ - انقلابی

آثار و نشانه های درآمدولقمه حلال

الف : نورانی شدن قلبها

ب : عبور با سرعت تمام ازپل صراط

ج : اجر یکسان بامجاهد درراه خدا

د : شمول رحمت الهی قرارگرفتن

ه : برابری ثواب آن باصدقه دادن

و : ثواب پیامبران را بردن

ز : باز شدن درهای بهشت به روی انسان


 پیامبر اکرم (ص)

(( تَرکَ لُقمهِ الحَرامِ اَحَبُّ اِلیَ اللّه مِن صَلاهِ اَلقِ رَکعَهٍ تَطَوُعاً ))

نخوردن لقمه حرام نزد خداوند از دوهزار نماز مستحبی خواندن بهتر است

عده الداعی / صفحه128

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩۱/٦/٢۸ - انقلابی

کوچک شمردن نماز

سوره مبارکه ماعون:
فَوَیْلٌ لِلْمُصَلِّینَ (4)الَّذِینَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ سَاهُونَ (5)
وای بر نمازگزاران. آنانی که در نمازشان کمکاری و سهل انگاری می کنند.

این نکته توجه مرا به خودش جلب کرد چرا وقتی می توانیم احکام نماز را به خوبی یاد بگیریم، وقتی این امکان وجود دارد که صحیح نماز خواندن را فرا گیریم این قدر بی توجهیم. چرا پدر و مادر ها بی توجهنند. چرا ما که به سن تکلیف رسیده ایم کم توجهیم؟ آیا به معاد اعتقاد داریم. با کدام توشه می خواهیم به ملاقات پروردگارمان برویم؟بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     دوشنبه ۱۳٩۱/٦/٢٧ - انقلابی

پیام امام خامنه ای در پی اهانت نفرت انگیز دشمنان اسلام به ساحت نورانی پیامبر (ص)

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله العزیز الحکیم: یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوکَرِهَ الکافِرون

ملت عزیز ایران؛ امت بزرگ اسلام دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم کینه ی عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنونی نشان داد. در روسیاهی عاملان این جنایت و گناه بزرگ همین بس که مقدسترین و نورانی ترین چهره میان مقدسات عالم را آماج یاوه های مشمئز کننده ی خویش ساخته اند. پشت صحنه ی این حرکت شرارتبار، سیاستهای خصمانه ی صهیونیسم و امریکا و دیگر سران استکبار جهانی است که به خیال باطل خود میخواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسلهای جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافکنده و احساسات دینی آنان را خاموش کنند. اگر از حلقه های قبلی این زنجیره ی پلید یعنی سلمان رشدی و کاریکاتوریست دانمارکی و کشیش های امریکایی آتش زننده قرآن حمایت نمیکردند و دهها فیلم ضد اسلام را در بنگاههای وابسته به سرمایه داران صهیونیست سفارش نمیدادند، امروز کار به این گناه عظیم و غیرقابل بخشش نمی رسید. متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت امریکا است. سیاستمداران امریکا اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عاملان این جنایت شنیع و پشتیبانان مالی آن را که دل ملتهای مسلمان را به درد آورده اند، به مجازات متناسب با این جرم بزرگ برسانند.

برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان نیز بدانند که این حرکات مذبوحانه ی دشمنان در برابر بیداری اسلامی، نشانه ی عظمت و اهمیت این خیزش و مبشّر رشد روزافزون آن است، والله غالبٌ علی امره

سیدعلی خامنه ای
23/شهریور/1391

 

مرگ بر امریکا


مرگ بر اسرائیل

 

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/٢٤ - انقلابی

السلام علیک یا ایها النبی الرحمه

بار دیگر دست‌هاى آلوده صهیونیست‌ها و بعضى از کشیش‌هاى افراطى آمریکایى که سوء نیت خود را قبلا در مورد آتش زدن قرآن مجید نشان داده بودند از آستین خیانت درآمد و محصول آن فیلمى آمریکایى با اهانت‌هاى بى‌سابقه نسبت به پیامبر اسلام (صلى الله علیه وآله وسلم) بود. این عمل زشت و ننگین نشان داد که آنها از ترس بیدارى جهان اسلام و گسترش این آئین الهى در جهان سخت به وحشت افتاده‌اند و به هر کار احمقانه‌اى دست مى‌زنند که قطعآ نتیجه معکوس خواهد داشت.

بنابر گزارشات، برخی صحنه‌های این فیلم موهن که منتشر شده به گونه‌ای است که زبان از بیان آنها حیا می‌کند. این فیلم «زندگی محمد[ص] رسول اسلام» نامگذاری و به کارگردانی سام باسیل ساخته شده است. در این فیلم نقش پیامبر اسلام را یک بازیگر آمریکایی با رفتاری توهین‌آمیز بازی می‌کند و در آن تلاش شده که نزول وحی بر پیامبر اسلام(ص) را دروغ معرفی کنند. بنابر این گزارش با پخش بخش‌هایی از این فیلم در فضای مجازی و اقدام موهن قبطیان مهاجر مصری، نخستین واکنش‌ها از مصر علیه این اقدام برخاسته است. یک تحلیلگر سیاسی لیبیایی گفت: فیلم توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با چراغ سبز دولت آمریکا ساخته شده است.

خوشبختانه مسلمانان بیدار در چندین کشور عربى و اسلامى واکنش شدیدى نشان دادند و اثبات کردند که این اعمال ننگین بدون جواب نخواهد ماند. لازم است مسلمانان سایر کشورها و مسلمانان بیدار کشورمان نیز با آنها هم صدا شده و در روز جمعه پاسخ دندان‌شکنى به این توطئه صهیونیستى ـ آمریکایى بدهند.

ما ضمن محکوم کردن شدید این اهانت بى‌سابقه از همه مسلمین جهان مى‌خواهیم با پاسخ‌گویى مناسب و منطقى درس عبرتى به آنها و محرّکان آنها بدهند تا براى همیشه این‌گونه اعمال زشت و نفرت‌انگیز را فراموش کنند. (یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللهُ إِلاَّ أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ).

فردا پس از اقامه نماز جمعه مردم مسلمان ایران و بالاخص گیلان یکصدا خشم و نفرت خود را در تظاهرات ضد امریکایی و صهیونیستی نشان خواهند داد.

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٢۳ - انقلابی

شهید عدالت ، آیت الله علی قدوسی

نام  :  شهید علی قدوسیآیت الله علی قدوسی
(شهید شاخص بسیج حقوقدانان در سال 90)
نام پدر  :  ملا احمد قدوسی
تاریخ تولد  :  12 مرداد سال 1306 خورشیدی ( 5 رجب)
تحصیلات  :  اجتهاد
مسئولیت  :  مسئولیت دادستانی کل انقلاب
تاریخ شهادت  :  1360/06/14
محل شهادت  :  دادستانی تهران
عملیات  :  بمب گذاری منافقین


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٢۳ - انقلابی

هرم قدرت درفراماسونری

خداوند در سوره توبه می فرماید :
"یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ"

هرم فراماسونری

اما تفسیر پله به پله «هرم» در ادامه مطلب

 بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/٢٢ - انقلابی

اجتناب از غیبت و تهمت

وَلا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ  (حجرات/12)
و بعضی از شما غیبت بعضی دیگر را نکند؛ آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده اش را بخورد پس از آن کراهت داشته باشید.

اجتناب از غیبت و تهمت

غیبت یعنی اینکه در غیاب کسی عیبی از او بگویی که حکمت و وجدان بیدار تو را از آن نهی کند. (1)

به عبارتی دیگر یعنی چیزی که به کسی نسبت دهند بگونه ای که اگر بگوش او برسد خوشش نیاید خواه آن سخن مربوط به عیبی در بدن یا در اخلاق یا در افعال مربوط به دین یا دنیای او باشد.

غیبت اجزای اجتماع بشری را یکی پس از دیگری فاسد میکند و آثار خوبش را از بین می‌برد که این آثار عبارتند از اینکه هر فرد از افراد جامعه در کمال اطمینان خاطر و سلامتی از هر خطری با فرد دیگر یکی شود و ترسی از ناحیه او به دل راه ندهد و او را انسانی خوب بداند و در نتیجه با او مانوس شود نه اینکه از او بیزار باشد و او را فردی پلید بداند. در حقیقت غیبت بلای جامعه سوز است و مثل خوره ای است که به بدن شخص دیگر راه پیدا کرده و اعضای او را یکی پس از دیگری خورده و نابود میکند. در واقع عمل غیبت ، ابطال هویت و شخصیت افرادی است که خبر ندارند که دنبال سرشان چه چیزها می گویند. (2)

امام علی (ع) : از غیبت بپرهیزید که خورشت سگهای جهنم است. (3)

امام کاظم علیه السلام : اگر شخصی پشت سر کسی چیزی بگوید که در او هست و مردم نمیدانند غیبتش کرده و اگر چیزی بگوید که در او نیست به او بهتان زده است. (4) و تهمت باعث ذوب شدن ایمان و ورود در دوزخ است.

امام کاظم(ع) : ملعون است ملعون است کسی که به برادرش بهتان بزند. (5)

پی نوشت:
1-  ترجمه تفسیرالمیزان- ج 18 ص 484
2- همان - ص 486
3- بحارالانوار- ج74 - ص 383
4- اصول کافی- ج 2- ص 358 - حدیث 6
5- بحار - ج68 - ص 237

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩۱/٦/٢۱ - انقلابی

استجابت دعــــا

آیت الله بهجتآیت الله بهجت (رحمة الله علیه)، در پاسخ به سوالی فرمودند: برخی گمان می‌کنند که دعا، کار پیرزن‌ها و پیرمردها و عجزه [ناتوانان] است، آنها که نمی‌توانند در میدان جنگ و جهاد شمشیر بزنند؛ ولی معلوم می‌شود مساله از این بالاتر است.

در روایت درباره شرایط استجابت دعا آمده است: “من دعا و هو لایحس سوی الاجابة استجیب له”، یعنی هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می‌شود. ایشان در ادامه می‌فرمایند: گویا حالتی در ما پیدا شده شبیه به یاس از اجابت، که دعای ما فقط به زبان و لقلقه‌ی لسانی است؛ نه دعای برخاسته از دل مطمئن و امیدوار به اجابت. قلب متیقن و دل شکسته‌ای می‌خواهد که دعایش مثل تیر به هدف برسد، به گونه‌ای که دعا کنیم و اجابت آن را بفهمیم و یا حداقل به ما وعده‌ی استجابت آن را بدهد، ولو بعد از چهل سال، همچنان که درباره حضرت یعقوب علیه‌السلام ظاهرا دارد [محقق شد].

بنابراین فرموده آیت الله بهجت، آن دعایی مستجاب است که دعاکننده در آن مطمئن به اجابت باشد و این امر به قول ایشان قلب متیقن و دل شکسته می‌خواهد.

کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیةالله بهجت، جلد دوم

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۱٠ - انقلابی

شکل و صورت 10 گروه گنهکار در قیامت !

معاذبن جبل گوید: در حضور رسول خدا (صلى الله علیه وآله ) در منزل ابوایوب انصارى بودم ، به رسول خدا(صلى الله علیه وآله ) عرض کردم منظورم از این آیه که مى فرماید: یوم ینفخ فى الصور فتاتون افواجا. روز قیامت ، در صور دمیده مى شود پس گروه گروه مى آیند چیست ؟!

فرمود: اى معاذ از چیز بسیار بزرگى سوال کردى ، آنگاه قطرات اشک از چشمانش سرازیر گشت و فرمود:بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٩ - انقلابی

الله‌اکبر! از الله‌اکبرهای ضدانقلابی!

بالاترین

همزمان با برگزاری اجلاس سران کشورهای غیر‌متعهد در تهران، رسانه‌های ضد‌انقلاب که در دو روز آغازین نتوانستند کاری صورت دهند، تصمیم گرفتند بغض و کینه و عصبانیت خود نسبت به روند موفق برگزاری این اجلاس را با فراخوان الله‌اکبر در شب‌های ۸ و ۹ شهریور بار دیگر به نمایش بگذارند.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٩ - انقلابی

شهید مفقودالاثر

شهید متوسلیان

 

چه کسی می گوید شما مفقودالاثرید؟...
شما نه مفقودید و نه بی اثر و نه گمنام و نه بی نشان!
همه جا از اثر و نشان شما همچون پرچمی در اهتزاز است، شما پیدایان ناپیدائید.
چه کسی میگوید شما گمنام هستید و مفقود؟!
شما موجودتر از بسیاری وجودهائید. اگر شما مفقود باشید پس موجود کیست؟! اگر کسی شما را نیافته و ندیده، گناه چشم به سوی اوست، شما که خدا را یافته اید چگونه می توانید مفقود باشید؟!


من آن شمعم که خاکستر ندارم        شهید عشـقم و پیکــــر ندارم.

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٩ - انقلابی

خوسته های رهبری از ما (دانشجویان)

نتیجه فراخوان پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب از جامعه دانشگاهی

خواسته های رهبری

مقام معظم رهبری در پنج حوزه ، مطالبات اساسی خود از دانشجویان را مطرح کرده اند. این پنج حوزه عبارتند از:بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/۸ - انقلابی

چرا دعایمان مستجاب نمی شود؟

مردی خدمت علی‌علیه‌السلام آمد و از عدم استجابت دعایش شکایت کرد و گفت: «با اینکه خداوند فرموده است دعا کنید من اجابت می کنم، چرا ما دعا می کنیم، به اجابت نمی رسد؟»بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     سه‌شنبه ۱۳٩۱/٦/٧ - انقلابی

عزت

مَنْ کَانَ یُرِیدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِیعًا (فاطر/10)
هرکس عزت‌و سربلندی می خواهد عزت یکسره از آنِ خداست.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     دوشنبه ۱۳٩۱/٦/٦ - انقلابی

40 شاخص برای مقایسه حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام با مریم مقدس(س)

مطالبی خوانده بودم در همین خصوص خیلی برام جالب و مفید بود. متاسفانه آدرس منبع یادم نیست. ولی مطلب رو با کمی تلخیص و تحریف خدمتون ارائه میکنم.

1 ‌‌- شرافت خانوادگی

مریم از خاندان ماثان از فرزندان حضرت داوود علیه السلام بود و عمران پدر مریم، بزرگ این خاندان پیش از عهد هیرودوس(1) و از خانواده نبوت و دیانت بود(2). در شرافت خانوادگی حضرت مریم همین بس که حضرت عیسی علیه السلام از پیامبران بزرگ و ولیده آن خانواده است. خداوند سوره مریم را به نام این خانواده نام نهاده و چندین بار از این خانواده سخن گفته است. در آیه «اِنَّ اللّه َ اصْطَفی آدَمَ وَ نُوحا وَ آلَ اِبْرَاهِیمَ وَ آلَ عِمْرَانَ عَلَی العَالَمِینَ»(3) این خانواده را یکی از چهار خانواده برگزیده معرفی کرده است.

در بیان شرافت خانوادگی حضرت فاطمه نیز سخن بسیار و امری روشن برای مسلمانان است. طبق روایت امام رضا علیه السلام (12) و روایات(13) دیگر، آل ابراهیم در آیه یاد شده خانواده پیامبر اکرم از چهار خانواده برگزیده است.

افزون بر اینکه بدون هیچ تردیدی خداوند در آیه تطهیر(14) از اهل بیت رسول به صراحت یاد کرده است و در سوره ابراهیم با تعبیر شجره مبارکه(15) و بیوت در آیه «فِی بُیُوتٍ أَذِنَ اللّه ُ أَنْ تُرفَعَ وَ یُذْکَرَ فِیهَا اسْمُهُ یُسَبِّحُ لَهُ فِیهَا بِالغُدُوِّ وَ الآصَالِ»(16) به خانواده حضرت فاطمه اشاره کرده است. خداوند سوره دهر یا هل أتی را در باره اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله نازل فرموده است(17). از همه مهم تر اینکه خداوند اجر رسالت پیامبر صلی الله علیه و آله را عشق به خاندان محمّد (قربی) قرار داده و فرموده است: «قُل لاَ أَسْأَ لُکُمْ عَلَیهِ اَجْرا إلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُرْبی»(18).

صاحب الغدیر نُه روایت از طریق اهل سنت با اسناد آن آورده است که در آیه یاد شده مراد از قربی، اهل بیت رسول اکرم است(19). در روایات حتّی به طرق اهل سنّت آمده است که آل محمّد همان صادقون(20) در آیه شریفه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللّه َ وَ کُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ»(21) و سابقون(22) در آیه شریفه «وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ. أُولئِکَ المُقَرَّبُونَ»(23) و صراط مستقیم(24) در آیه «اِهْدِنَا الصِّرَاطَ المُسْتَقِیمَ»(25) می باشند.

بدون تردید شرف هر خانواده به شرافت پدر، مادر و فرزندان است که در ادامه به بحث در این باره می پردازیم.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     یکشنبه ۱۳٩۱/٦/٥ - انقلابی

یا صاحب الزمان عجـّل علی ظهـورنا مِن غفلتـنا

آقـــا بیــــــا تا زنـــدگی معنا بگیرد
شاید دعـــای مـــادرت زهرا بگیرد

آقا بیا تا با ظهـــــور چشــــمهایت
این چشمهای ما کمی تقوا بگیرد

پایین بیا خورشید پشت ابر غیبت
تا قبل از آن که کار مـــــا بالا بگیرد

آقا خلاصــــه یک نفــــــر باید بیاید
تا انتقـــــام دست زهــــرا را بگیرد

آقــــا بیا تا زنـــدگی مـــــعنا بگــیرد
شـاید دعـــای مادرت زهــــرا بگیرد

من گریه میریزم به پای جاده ات تا
آیینه کاری کــرده باشم مقدمت را

اول ضـــــمیر غائب مفــــرد کجـایی
ای پاســــــخ آدینه های پر معمــــا

حتمی بی چون و چرا برگرد شــاید
راحت شــویم از دست اما و اگر ها

آقا نمــــــاز جمعه این هـــفته با تو
پای برهــنه آمدن تا کــــــوفه با ما

آقــــا بیــــا تا زنـــدگی معـنا بگـیرد
شاید دعـــــای مـادرت زهـرا بگیرد

پایان شبـهای بلـــند انتــــــظــاری
آیا برای آمــــدن مـیلی نـــــداری ؟

من نذر کردم خـاک پایت را ببوسم
آیا ســـر این بنده منت می گذاری

من دل ندادم تاکه روزی پس بگیرم
میخواســـتم پیشت بماند یادگاری

آقـــا بیــــــا تا زنـــدگی معنا بگیرد
شاید دعـــای مـــادرت زهرا بگیرد

ــــــــــــــــــــــ‌ اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر ـــــــــــــــــــــــ

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۳ - انقلابی

۱۵ اجلاس غیرمتعهدها در یک نگاه

جمهوری اسلامی ایران از سال 1388 به مدت 9 سال عضو تروئیکای جنبش عدم تعهد است و از سال 1391 تا 1394 نیز ریاست این جنبش را برعهده خواهد داشت.
 
مروری بر 15 اجلاس برگزار شده و جایگاه ایران در جنبش غیرمتعهدها:


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     جمعه ۱۳٩۱/٦/۳ - انقلابی

یا مدال یا فوتبال

خیلی ورزش دوست دارم تا حدی هم اهل ورزشم.

من هم مثل خیلی ها اهل فوتبالم البته یک زمانی واقعا فوتبالی بودم. سر کرکری خونی ها قرمزته بودم ولی الان خیلی کم دنبال می کنم یا اصلا نمیکنم. آخه یه طورهایی مثل خیلی رفقا زده شدم. دوره کرکری خوندن هامون هم به سر رسید.بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     پنجشنبه ۱۳٩۱/٦/٢ - انقلابی

سیاست در کلام آیت الله بهجت(ره)

 • سیاست در کلام آیت الله بهجت(ره)
 •  اغلاط سیاسی سیاسیّون امروز...
 • خطر اختلاط مسلمانان با کفار
 • اسلام را کنار می گذاریم و می گوییم: اسلام نمی تواند جامعه را اداره کند!
 • خدا کند بفهمیم که خرابیم
 • حال مسلمانان در عصر غیبت و لزوم چاره اندیشی برای مقابله با کفّار
 • سودمند نبودن اصلاح حکومت در صورت عدم اصلاح افراد جامعه
 • منشور سازمان ملل، و قوانین ضدّ قرآن و اسلام
 • به خیر تو امید نیست، شرّ مرسان
 • رشوه خواری بزرگ ترین جنایت اجتماعی ملت ها
 • وظیفه ی ما در روزهای پرفتنه
 • انگلیس با رشوه بر ممالک اسلامی غلبه کرد!
 • چرا برای تفاهم و صلح دور هم نمی نشینیم؟
 • چرا به فکر شیعیان و مسلمانان گرفتار نیستیم؟!
 • تشخیص اهم و مهم


بقيه در ادامه مطلب

نظرات()    link     چهارشنبه ۱۳٩۱/٦/۱ - انقلابی